המסך הלבן

מופע פתיחה – רותם בר אור! (אנג’לסי)

אחרי מאות הופעות עסיסיות, אנרגטיות ומערבלות חושים בכל מועדון ופסטיבל בארץ וביקורים תכופים בניכר ואחרי אי-פי אלקטרוני ניסיוני חד פעמי שיצא לפני שנה, המסך הלבן חוזר לשורשים, לאלבום להקה עם שירים שמאיימים להפוך להמנונים.

בשנת 2015 הקימו בני הדודים השנויים במחלוקת את להקת המסך הלבן והפכו את הצבע הלבן לדת החדשה שלהם. המסך מביא איתו את הטון שחסר שנים רבות בנוף הישראלי – רוקנרול עכשווי, חי ובועט בעברית חדשה-ישנה, של כאן ושם, אז ועכשיו.

האלבום הנוכחי  סקס סמים ופלסטין משלב בין מוזיקה נושכת לתודעה המורכבת של הדור הצעיר שחי בישראל/פלסטין.

הצליל הייחודי של הלהקה ממשיך גם לאלבום הנוכחי – גיטרות קראנצ’יות מלודיות קאסיו וסינטים מרגשים, ביטים ג’וסים וצ׳לו סליזי שהופך כל יצירה לבלדה אמיתית \\ חץ אל תוך הלב.

הטקסטים באלבום בין אם בצורה הומוריסטית, מרומזת או ישירה מתעסקים ומוחים כנגד המצב הנוכחי בארץ, וכמובן – כנגד חוסר צדקעולמי. זאת לצד טקסטים מיסטיים המעלים שאלות ומחשבות על מקומו של האדם המודרני בעולם הנאור.

האלבום הוקלט ונכתב בחלקו באולם הספורט המיתולוגי של קיבוץ מנרה בגליל העליון. האולם העניק לאלבום סאונד של ״רוורב״ טבעי, עמוק ומלטף.

 בני הדודים גבריאל וגילברט ברויד חברו לטובת ההקלטות עם מיטב האגדות/נגנים/חברים של הסצנה המקומית – בנו הנדלר (בס), אייל תלמודי (כלי נשיפה), אודי נאור (תופים), נועה איילי (צ׳לו), עומרי בר (פסנתר) ועוד רבים וטובים שהצטרפו למשפחת המסך הלבן.

5.2 | פ. דלתות 2030 | מופע 2130 | מופע עמידה